موانع و محدودیت‌های جغرافیایی شاید بتوانند جلوی انسان‌ها را بگیرند، ولی جلوی تجارت را نه! یک ایده تجاری عالی محدود به یک سرزمین نیست و امارات متحده عربی امکان توسعه کسب و کارها و به پرواز درآوردن ایدئولوژی‌های تجاری را از سراسر جهان در داخل خاک خود به وجود آورده است. کشور امارات با ارائه “مجوز تجاری مجازی” به کسانی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند، کمک می‎کند. اگر می‌خواهید یک شرکت را در دبی راه‌اندازی کنید ولی قصد اقامت در این امارت را ندارید، به خواندن این مطلب از شرکت روتس کپیتال دبی ادامه دهید تا شما را به خوبی با ثبت شرکت مجازی در دبی و شرایط آن آشنا کنیم.

چرا دبی؟

دبی با تعداد زیادی مهاجر و سرمایه‌گذار پر شده است، زیرا از نظر کسب و کار عالی است. این شهر دروازه ورود به بازارهای بزرگ جهانی بوده و محیط دوستدار تجارت، پیشگام مناطق آزاد با مالکیت 100٪ خارجی و بسیاری مزایای دیگر همچون سیاست‌های معاف از مالیات (بدون درآمد، مالیات شرکتی یا شخصی، اما مالیات بر ارزش افزوده 5٪)، قوانین و مقررات عالی، ساختارهای نوسازی کم هزینه و ویزاهای بلندمدت است. ثبت شرکت مجازی در دبی می‎تواند ایده بسیار جذابی باشد زیرا کارآفرینان و سرمایه‌گذاران از سراسر جهان می‌توانند رویای تجارت در یک کشور خارجی را بدون اینکه مجبور به حضور در آن کشور باشند، به واقعیت تبدیل کنند. بدون شک دبی بهشت دوستداران تجارت و صاحبان سرمایه‌ است و در میان سایر مقاصد تجاری جهان چشمک می‌زند.

مجوز ثبت شرکت مجازی در دبی چیست؟

“مجوز شرکت مجازی” یا “مجوز تجاری مجازی” سندی است که به صاحبان مشاغل خارجی اجازه می ‎دهد تا بدون نقل مکان به دبی، شرکتی را به صورت دیجیتالی در این شهر تأسیس کنند. مجوز ثبت شرکت مجازی در دبی برای شهروندان حدود 120 کشور جهان در دسترس است.

نکات مهم ثبت شرکت مجازی در دبی

• شرکت‌های مجازی فقط برای افرادی که در امارات زندگی نمی‌کنند در دبی ثبت می‌شوند.
• مزایای ثبت شرکت مجازی در دبی شامل هزینه‌های کمتر راه‌اندازی شرکت در امارات، دسترسی آنلاین، برخورداری از فرصت‌های تجاری، ورود به بازارهای جهانی و یافتن مشتریان و مخاطبان از سراسر دنیا است.
• در دبی، کسب و کارهای مجازی تنها در صورتی می توانند ایجاد شوند که تحت یکی از دسته بندی های صنعتی از پیش تعریف شده قرار گیرند. بخش‌های از پیش تعریف‌شده شامل فعالیت‌های خدماتی مرتبط با چاپ و تبلیغات، برنامه‌نویسی رایانه، مشاوره، طراحی در صنایع مد، جواهرسازی و دکوراسیون داخلی و غیره است.
• شناسایی، مدارک و اعتبار گذرنامه در وبسایت VFS Global تقریبا 100 دلار آمریکا (350 درهم) هزینه دارد و هزینه مجوز شرکت مجازی برای دو سال، تقریبا 500 دلار آمریکا (1750 درهم) است.

چگونه در دبی شرکت مجازی ثبت کنیم؟

شما باید به صورت آنلاین ثبت نام کرده و درخواست خود را از طریق وب سایت www.vccdubai.ae ثبت کنید. سپس مراحل زیر انجام می‎شود:
1. بررسی سوابق کاری شما بین 1 تا 30 روز توسط دولت امارات انجام می‌شود.
2. این فرآیند با بازدید از سایت شناسایی و اعتبار سنجی (VFS Global) دنبال می شود.
3. پس از ارائه درخواست باید هزینه ثبت شرکت را نیز پرداخت کنید.
4. پس از پرداخت مبلغ تعیین شده بسته به نوع شرکت، می‌توانید مجوز شرکت مجازی خود را دریافت کنید.

ثبت شرکت مجازی در دبی

برای ثبت شرکت مجازی در هر نقطه از دبی، می‎توانید با کارشناسان روتس کپیتال تماس بگیرید و اقدامات لازم را با راهنمایی آن‌ها دنبال کنید.

مراحل ثبت شرکت مجازی در دبی