سوالات متداول

اگر به دنبال خرید یا فروش ملک، اجاره دفاتر و یا ثبت شرکت در دبی هستید، ما به صورت 24 ساعته در شرکت روتس کپیتال دبی، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم. با توجه به تخصص کارشناسان ما در این زمینه، می‌توانیم به شما کمک کنیم تا بهترین تصمیمات را در مورد معاملات خود بگیرید.
بنابراین چنانچه نیاز به مشاوره در مورد فرآیند خرید و فروش ملک یا اجاره دفاتر دارید و یا نیاز به راهنمایی در مورد مدارک و اجرای فرآیند ثبت شرکت دارید، با Roots Capital تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم.
تیم ما از متخصصینی تشکیل شده که تجربه کافی در زمینه خرید و فروش ملک، اجاره دفاتر و ثبت شرکت در شهر پیشرفته و فوق مدرن دبی را دارند. ما با اطلاعات کامل و به روز در این زمینه، به شما کمک می‌کنیم تا به خواسته‌های خود برسید.
با توجه به اینکه دبی یکی از محبوب‌ترین مقاصد جهانی برای خرید و فروش ملک، اجاره دفاتر و ثبت شرکت است، ما اینجا هستیم تا به شما در این مسیر کمک کنیم. تماس شما با ما برای پاسخ به سوالات و بهبود معاملاتتان، بسیار مهم است. زیرا ما خواستار همکاری و منتظر پاسخگویی به شما هستیم.

برای اخذ اقامت امارات دو راه وجود داره: اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت تجاری.

برای دریافت اقامت امارات از طریق خرید ملک حد اقل ارزش ملک باید 750 هزار درهم باشد.

ویزای اقامت دو ساله هست و هر دوسال تمدید می شود به شرط اینکه ملک خود را نفروخته باشید. در صورت فروش ملک اقامت باطل می گردد.

چنانچه ارزش ملک خریداری شده از دو ملیون درهم به بالا باشد اقامت ده ساله یا ویزای طلایی (گلدن ویزا) به خریدار و اعضای درجه یک خانواده تعلق می گیرد. و تا زمانی که مالک ملک باشد و ملک را نفروخته باشد اقامت باطل نمی گردد و هر ده سال تمدید می گردد.

·       امکان به تکفل گرفتن فرزندان پسر و دختر بالای 18 سال سن.

·       امکان گرفتن ویزا برای والدین

·       امکان اقامت در خارج از امارات به مدت بیشتر از شش ماه و عدم ابطال اقامت

·       امکان سفر به کشور های حوزه خلیج فارس و کشور هایی دیگر بدون نیاز به ویزا

·       دریافت مجوز کار

در حال حاضر اقامت دائم در امارات وجود نداشته و بسته به نوع دو ساله یا ده ساله قابل تمدید می باشد.

در حال حاضر دریافت پاسپورت امارات غیر ممکن و یا خیلی دشوار بوده و فقط به سرمایه گذارانی تعلق می گیرد که میزان سرمایه گذاری بالایی داشته و مدت زمان زیادی در امارات اقامت داشته باشند.

در ابتدا باید اقدامات مربوط به ثبت شرکت انجام شود و پس از آن اقامت دو ساله برای صاحبان شرکت و اعضای درجه یک خانواده آنها صادر می گردد.

برای ثبت شرکت اولین مرحله انتخاب و تایید نام تجاری شرکت است، و بعد از آن اساسنامه یا عقد تاسیس شرکت (Memurandum of Understending (MOU)) بایستی تهیه و تنظیم گردد. در اساسنامه هریک از شرکا و میزان سهام آنها و همچنین شرح وظایف و مسئولیت ها تعیین می گردد. پس از آن با مراجعه به اداره اقتصادی و تعیین نوع و رشته فعالیت های شرکت، برای گرفتن مجوز یا پروانه کسب و یا اصطلاحا لایسنس تجاری اقدام می گردد.

برای ثبت شرکت و یا حضور در اساسنامه شرکت بعنوان شریک حداقل سن قانونی لازم 18 سال به بالا می باشد.

یکی از مراحل لازم برای دریافت اقامت امارات دریافت کارت ملی امارات یا امارات آی دی می باشد. طی این مرحله متقاضی پس از ثبت درخواست خود و تعیین وقت به یکی از شعبه های صدور کارت ملی مراجعه نموده و اقدامات انگشت نگاری، ثبت امضا و چهره نگاری را انجام می دهد. پس از آن کارت ملی خود را ظرف مدت یک هفته دریافت می نماید و بلافاصله پس از آن اقامت صادر می شود.

سرمایه گذاری در املاک در دبی مناسب است به شرط آنکه ملک با شرایط مناسب خریداری شده باشد. منطقه و موقعیت ملک و پیشرفت آن منطقه از دسته شرایطی هستند که در هنگام خرید ملک بایستی مد نظر داشت. چنانچه قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در دبی دارید حتما منطقه ای را انتخاب کنید که رو به رشد بوده و جای پیشرفت داشته باشد نه منطقه ای که پیشرفت خود را کرده و امکان  ترقی در آینده نداشته باشد. همچنین خرید ملک های پیش فروش می تواند فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری باشد چرا که ارزش چنین ملک هایی پس از تکمیل و تحویل همواره رشد داشته و ارزش افزوده چشمگیری را خواهد داشت.

یکی از روش های مناسب برای بازگشت سرمایه املاک اجاره دادن ملک می باشد. در دبی واحد ها را به دو شکل کوتاه مدت و دراز مدت می توان اجاره داد. در روش کوتاه مدت واحد به صورت ماهیانه اجاره داده می شود که هزینه اجاره در این حالت بالاتر از حالت دوم است. عموما واحد های دارای مبلمان به صورت کوتاه مدت به کسانی اجاره داده میشود که به صورت توریستی به دبی سفر کرده باشند و یا افرادی که برای پیدا کردن فرصت های شغلی به دبی سفر کرده و قصد اقامت در هتل را ندارند. متقاضیان و جویندگان کار معمولا تا زمانی که موقعیت شغلی خود را تثبیت نکرده و اقامت امارات را دریافت نکرده باشند امکان اجاره کردن واحد به صورت سالیانه را نخواهند داشت لذا ترجیح می دهند که به صورت کوتاه مدت واحدی مبلمان شده با تجهیزات و امکانات آشپزخانه را اختیار کنند که بتوانند زندگی موقت راحتی را داشته باشند. بدیهی است میزان اجاره ای که به دارندگان چنین ملک هایی پرداخت می شود مبلغ قابل توجهی بوده و برخی از سازندگان ملک را از مالکین اجاره کرده و سالیانه 10 درصد ارزش ملک را به مالکین پرداخت می نمایند. در روش اجاره به صورت دراز مدت عموما واحد بدون مبلمان اجاره داده می شود و هزینه اجاره برای مستاجرین بسیار کمتر خواهد بود.

برای خرید ملک های پیش فروش بهتر است  ضمن مشاوره با یکی از شرکت های مشاور املاک، پروژه را بررسی نموده و شناخت کامل نسبت به پروژه پیدا کنید. سپس با حضور مشاور املاک به دفتر فروش پروژه مراجعه نموده و اقدام به خرید واحد مورد نظر خود نمایید. توجه داشته باشید که مشاورین املاک بایستی با توجه به شرایط مورد نظر شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند. با توجه به اینکه مشاورین املاک مستقر در امارات شناخت بهتری از شما نسبت به سازندگان دارند توصیه می شود حتما قبل از اقدام با مشاورین املاک مورد اعتماد خود مشورت نموده تا بهترین و مناسبترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند. قیمت خرید شما در حالت پیش فروش هیچ تفاوتی نخواهد داشت و سازندگان پروژه ها قیمتهای متفاوتی برای شما و مشاورین املاک ندارند.

یکی از هزینه های جانبی خرید ملک هزینه ای است که خریدار بایستی به اداره املاک پرداخت نماید که 4% ارزش ثبتی ملک می باشد و برای صدور سند ملک بایستی این مبلغ 4 درصد به اداره املاک و اراضی دبی پرداخت شود.

در صورت خرید ملک از سازنده، خریدار الزامی به پرداخت درصد کمیسیون به شرکت مشاور املاک خود ندارد ولی چنانچه ملک از شخص و یا مالک دیگری خریداری شود خریدار ملزم به پرداخت 2 درصد کمیسیون به مشاور املاک می باشد. عموما این هزینه مربوط به خرید ملک های آماده تحویل می باشد و برای خرید ملک پیش فروش به صورت مستقیم از سازنده خریدار الزامی به پرداخت این هزینه نخواهد داشت.

مشاورین املاک در ابتدا نقش مشاوره ای برای خریداران را برعهده دارند تا با توجه به شرایط خریداران بهترین و مناسبترین گزینه ها را پیشنهاد کنند. همچنین یکی دیگر از مسئولیت های مشاورین املاک (عموما در خرید ملک آماده تحویل) این است که به صورت واسطه بین هر دوطرف خریدار و فروشنده عمل نموده و حافظ منافع دو طرف باشند. علاوه براین تهیه و تنظیم قراردادهای مربوطه و ثبت خرید در سایت اداره املاک و اراضی که منجر به ثبت سند می گردد از وظایف مهم مشاورین املاک می باشد.

همه شرکتهای مشاور املاک دبی بایستی در اداره املاک و اراضی دبی ثبت شده و مجوز حرفه دریافت نموده باشند، حتما کارت مشاور و مجوز مربوطه را از مشاور خود بخواهید.

تا زمانی که با ویزای توریستی به دبی سفر کرده باشید می توانید با گواهینامه بین المللی اقدام به اجاره ماشین نموده و رانندگی کنید ولی به محض دریافت اقامت امارات دیگر امکان رانندگی بدون گواهینامه امارات را نداشته و خلاف محسوب شده و جریمه های سنگینی را برای متخلفین به دنبال خواهد داشت. حتی شرکت های اجاره ماشین حق اجاره دادن ماشین به مقیمین امارات که گواهینامه امارات را نداشته باشند دارا نمی باشند.

برای دریافت گواهینامه امارات بایستی به یکی از آموزشگاههای رانندگی مراجعه نموده و پس از ثبت نام و شرکت در چندین کلاس آموزشی گواهینامه امارات را دریافت نمایید. همچنین دارندگان گواهینامه برخی از کشور ها می توانند بدون شرکت در کلاسهای آموزش رانندگی اقدام به تعویض گواهینامه و دریافت گواهینامه اماراتی نمایند.  

همین حالا سوالات خود را از ما بپرسید

هدف ما ارائه هر چه بهتر خدمات به شماست